Seznam stránek

31 října 2023

Říjen nejen v Xmagazínu A-A

Máme tu konec října, a tak se za desátým měsícem roku 2023 ohlédněme. Letí to letí, již jen dva měsíce a vstoupíme do jubilejní desáté sezóny. Ano, projekt AzaNoviny je tu již od roku 2015. Ta úplně první sezóna byla půlroční, neboť AzaNoviny se zrodily 17.června.

Osm let na Pinterestu

AzaNoviny si připomněly osmé výročí od doby, kdy vstoupily na síť nápadů Pinterest, což se událo 26.října roku 2015. Vznikl k tomu i článek na A-A Projektech AzaNoviny na Pinterestu pinují hlavně Recepty a vaření už osm let. Je to tak, AzaNoviny na Pinterestu jsou hlavně a téměř výhradně o receptech.

 

AzaNoviny - Pinterest - ProfilSociální sítě, Evropa a předplatné

Evropa díky své přeregulovanosti život globální sociální sítím nijak neulehčuje. Takže jsme se například dozvěděli, že údajně Elon Musk se chystá svoji síť X z Evropy stáhnout, o tom jsme psali ZDE. Ovšem velmi záhy se vyjádřil k těmto domněnkám sám majitel bývalého Twitteru, aby tyto "zaručené" informace popřel, o tom jsme zase psali TADY.

A když už zmiňujeme síť X, tak si řekněme něco o předplatném. Musk totiž před pár dny spustil dva nové tarify, ke stávajícímu Premium přibyl levnější tarif Basic a dražší Premium+. Věnovali jsme se tomu v článku Síť X spustila dvě nové úrovně předplatného.

Předplatné spouští také Meta pro své dvě sociální sítě Facebook a Instagram, což platí ovšem právě jen pro Evropu. Ta placená verze bude bez reklam a Meta se pomocí tohoto pokouší obejít unijní předpisy, které by mohly omezit její schopnost přizpůsobovat reklamy uživatelům bez jejich souhlasu a poškodit její hlavní zdroj tržeb. Více v článku nazvaném Facebook a Instagram v Evropě nabízí placené verze bez reklam. Pro jistotu si připomeňme, že Meta další svojí síť Threads v Evropě zatím ještě ani raději nespustila.

Za peníze by mohla být také česká sociální síť Notesoo, tedy pokud se ještě někdy rozjede. O tom zase pro změnu psal Anděl Azazel na blogu Xglosy ZDE.

Recepty a vaření

Když už jsme zmiňovali osmé výročí AzaNovin na Pinterestu, kde je stěžejní nástěnkou jsou Recepty a vaření, tak si na konec dáme jeden nejnovější a nejčerstvější recept.


Vepřové medailonky na víně a dijonské hořčici

Vepřové medailonky na víně a dijonské hořčici - Recepty a vaření
AzaNoviny
Xmagazín A-A

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za komentář :)